Але тенденція, яка зараз спостерігається в Україні та загалом у Європі, може з часом призвести до того, що температура повітря у нашій державі підійматиметься до показників від +40 до +45 градусів.

Випадки таких високих температур повітря уже фіксували у низці країн світу, зокрема, в Італії, Греції та Китаї. Про це розповіла кандидат географічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділом прикладної метеорології та кліматології УкрГМІ ДСНС України та НАН України Віра Балабух в інтерв’ю Главреду.

"Цього року, як і упродовж останніх років, ми все частіше чуємо про температурні рекорди. Липень 2023 року на планеті став найтеплішим за увесь період інструментальних спостережень. У липні в Італії та Греції температура повітря сягала 47-48 градусів Цельсія, у Китаї перевищила 52 градуси", – сказала кліматолог.

Вона зазначила, що такі температури стали можливими лише завдяки діяльності людини. Як свідчать дані Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату, екстремальні температури, що фіксувалися в останнє десятиріччя, неможливі лише завдяки фізико-географічним чинникам. На збільшення спеки значною мірою впливає діяльність людини.

У той же час Балабух зазначила, що збільшення температури повітря до 40-45 градусів Цельсія на території України цілком можливе.

Популярні статті зараз

Про ці комісії ви не здогадувались: як вас щоразу оббирає "Ощадбанк"

У мережі випливло відео "сходки" з народним депутатом Едуардом Прощуком: лазня, горілка, бандитський стиль

Українцям хочуть списати комунальні борги: хто підпаде під норму закону

"Главное, что я влезла в эсочку": звезда "1+1" Лидия Таран восхитила точеной фигуркой в ярком наряде

Все новости

"Ми вже бачили, що упродовж останніх років у помірних широтах північної півкулі, на широті Харкова уже спостерігалась температура повітря вище 45 градусів. Тож не можна виключати, що, за певних синоптичних умов, температура повітря в Україні також може суттєво перевищити 40 градусів", – зазначила кліматолог.

Раніше синоптики розповідали, що погода в Україні буде пекельною до Дня Незалежності. Лише кілька областей України в найближчі дні накриють дощі та грози, в інших регіонах буде сухо та спекотно, температура повітря буде близько +30.