В Україні до 18 серпня продовжується мобілізація чоловіків віком до 60 років. У серпні призовники зможуть отримати один із трьох типів повісток. Відповідальність за ігнорування та неявку до військкомату залишається незмінною.

Повістка для уточнення даних - передбачає уточнення даних військовозобов’язаного чоловіка, місце його роботи, місця проживання тощо.

Повістка на проходження військово-лікарської комісії - вимагає від військовозобов’язаного чоловіка пройти медичний огляд. До неї додається картка дослідження та медогляду військовозобов’язаного. Після проходження медкомісії на цій картці буде вказано висновок військово-лікарської комісії про придатність, непридатність або обмежену придатність до військової служби.

Мобілізація в Україні, видача повісток
Мобілізація в Україні, видача повісток

Мобілізаційний наказ - це спеціальна довідка, що видається призовникам, які пройшли медичний огляд і визнані придатними до військової служби.

Популярні статті зараз

Гола Леся Нікітюк засвітила стоячий сосок під час відвертого показу: Даша Астаф'єва відпочиває?

На Львівщині стрілянина через російську мову: не сподобалося зауваження

ОПЗЖ пішло в контрнаступ: кияни будуть платити доньці Бойка за користування картками

"Главное, что я влезла в эсочку": звезда "1+1" Лидия Таран восхитила точеной фигуркой в ярком наряде

Все новости

Відповідно до законодавства вручати повістки мають право:

  • уповноважені представники ТЦК;
  • органи місцевого самоврядування;
  • керівники підприємств, установ, організацій, закладів освіти (незалежно від підпорядкування і форми власності).

Як та де можуть вручати повістки українцям

В законах Україні ніде не зазначено, в якому місці можуть вручати повістку, саме тому їх вручають всюди: на вулиці, на робочому місці, вдома, на блокпостах.

Для того, щоб вручити повістку, спочатку треба встановити особу, якій вона вручається. Тому у воєнний час чоловікам призовного віку потрібно завжди носити з собою документи і надавати для перевірки уповноваженій особі. На підставі документу, що посвідчує особу, і виписується повістка.

Якщо потенційний призовник не з'явився по повістці, в якій розписався, для звірки військово-облікових даних, то до нього застосовується адміністративна відповідальність