В Україні щорічно зростають вимоги до наявності трудового стажу. Так, щоб вийти на пенсію у 60 років у 2023 році, потрібно мати щонайменше 30 років стажу. Але це не єдина проблема, через яку українці можуть залишитись без виплат.

Заступник міністра соціальної політики України Дар'я Марчак в ефірі телемарафону заявила, що громадяни України, котрі свого часу виїхали на заробітки до Росії та заробили там страховий стаж, тепер не можуть оформити собі пенсії в Україні.

Дар'я Марчак пояснила, що українці, які мешкали в Росії чи в окупованому Криму, а потім повернулися на підконтрольну територію, стикаються з проблемами нарахування та виплати пенсій.

«Фактично громадяни, які переїхали з Криму на підконтрольну Україні територію, не мають можливості оформити пенсію. Оскільки за чинним законодавством, щоби призначити їм пенсії, потрібно отримати підтвердження пенсійного фонду РФ про те, що Росія не виплачує такому громадянину пенсію», — пояснила вона.

За її словами, під час повномасштабної війни Україна не може отримати цих даних від РФ. Тобто фактично наша країна не може оформити пенсійні виплати деяким людям.

Популярні статті зараз

Ухилянт Кирило Яковець та ескортниця Люсія Бест створили ідеальний тандем шахраїв: збирають гроші, кидають людей

Розкрадання, корупція та аморальна поведінка: Зеленський відповів про петицію щодо звільнення Бугрова

У Тиві рванула ТЕЦ: місто без опалення у сильні морози

"Зайві" квадратні метри: які штрафи чекають на українців за несплату податку на нерухомість

Все новости

На жаль, йдеться не про сотню громадян, таких людей набагато більше.

«Росія денонсувала угоду про пенсійне забезпечення між РФ та Україною. Тому ми не маємо врегулювань для громадян України, частина життя працювали в Росії», — підсумувала Дар'я Марчак.